حوووكا

عضو جديد
التسجيل
25/10/08
المشاركات
1
الإعجابات
0
#1
لو سمحتو ياجماعه انا عنوانى اللى فى البطاقه محافظة الشرقيه ومستقر حاليا باقاهره وعايز اغير عنوانى على امبابه فى البطاقه ايه الحل لنغيير العنوان هل ينفع ان جدى اللى انا قاعد عندو يعملى عقد ايجار صورى وارووح اسجلو فى الشهر العقارى وبكده ينفع اغير عنوانى ولا اعمل ايه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 

elfares_elzahby

عضو ماسـي
التسجيل
26/2/11
المشاركات
1,461
الإعجابات
163
#2
الســــــــلام عليكـــــــم
عقد إيجار عليه إثبات تاريخ من مكتب التوثيق النموزجي
وإيصال كهرباء أو اي ايصال ثابت به العنوان الجديد
يصبح بإمكانك تغيير محل إقامتك
تحياتي
 

gamal gamal

محامى ومستشار قانوني
التسجيل
1/8/04
المشاركات
12,948
الإعجابات
505
#3
وأضيف أيضا

أنه لا بد من وجود جدك معك
فى الشهر العقارى بنفسه
ومعه بطاقته القومية السارى
مفعولها ............
ويوقع أمام موظف الشهر العقارى ............
 

mohamedsif

عضو جديد
التسجيل
22/11/11
المشاركات
3
الإعجابات
0
#4
من فضلك انا عندى شقه ولكن كنت اتردد بصفه دائمه على والدتى التى توفيت فى السعوديه التى ولدت فيها انا واخواتى الذين هم الان مستلقين بشققهم تمليك وانا عندى شقه ايجار صاحب البيت مصمم انه ياخد الشقه بتاعه والدتى مع العلم ان فيه واتفاوضت معاه ولكن ارسل لى انذار بالطرد ما الحكم فى ذلك حيث شهادات ميلاد اولادى على عنوان والمرحومه
 

gamal gamal

محامى ومستشار قانوني
التسجيل
1/8/04
المشاركات
12,948
الإعجابات
505
#5
هذه المسألة تحتاج الى تفصيل كثير
ولكن اذا كانت والدتك مقيمة وحدها
فى الشقة قبل وفاتها بمدة كافيه
فساعتها يستطيع المالك أن يحكم له
باسترداد الشقة ...
أما
اذا كان أحد أولادها مقيم معها قبل
الوفاة فمن حقه الاستمرار فى الاقامة
فى الشقة ...

وهذه القضية سيفصل فيها القاضى
بينكم ................
 

mohamedsif

عضو جديد
التسجيل
22/11/11
المشاركات
3
الإعجابات
0
#6
ممكن لو سمحت نص ماده 46 47 من دستور قانون الايجارات القديم اكون شاكر جدا
 

mohamedsif

عضو جديد
التسجيل
22/11/11
المشاركات
3
الإعجابات
0
#7
هل شهاده الجيران امام القاضى على ان الابن مقيم مع والدته يطلب فيها قسم اليمين
 

أعلى