الحالة
موضوع مغلق

Shady_A

عضو جديد
التسجيل
13/6/10
المشاركات
5
الإعجابات
0
#1
السيد المستشار الفاضل
انا بس ليا استفسار بسيط .انا طالب ادرس بالخارج ماجستير طب تحت الاشراف العلمي و معي تاجيل مؤقت لسن 29 عاما. الان سني 28 و 3 اشهر. هل اذا نزلت اجازه لمصر سوجد اي عقوبات في امدادي بتصريح سفر للعوده الي مقر الدراسه؟
و شكرا
 

gamal gamal

محامى ومستشار قانوني
التسجيل
1/8/04
المشاركات
12,948
الإعجابات
506
#2


للأسف اذا نزلت مصر الآن
فلن يتم اعطاءك تصريح بالسفر
الا بعد تحديد موقفك من التجنيد

وساعتها لا بد من دخول الخدمة .

اذا أمكنك التواجد عندك لسن
الثلاثين فهو أفضل لك ...

وساعتها غرامة حوالى 3000 ج وخلااااااااص
 

Shady_A

عضو جديد
التسجيل
13/6/10
المشاركات
5
الإعجابات
0
#3


للأسف اذا نزلت مصر الآن
فلن يتم اعطاءك تصريح بالسفر
الا بعد تحديد موقفك من التجنيد

وساعتها لا بد من دخول الخدمة .

اذا أمكنك التواجد عندك لسن
الثلاثين فهو أفضل لك ...

وساعتها غرامة حوالى 3000 ج وخلااااااااص
يا سيدي الفاضل موقفي من التجنيد هومؤجل لسن 29 عاما طبقا لاحكام الماده 8,9 من القانون 127 لسنة 1980
 

Shady_A

عضو جديد
التسجيل
13/6/10
المشاركات
5
الإعجابات
0
#4
وبعدين سفارة مصر هنا هيجددولي الباسبور لسن 29 فقط فازاي هعد هنا ببسبور مده صلاحيته انتهت
 

gamal gamal

محامى ومستشار قانوني
التسجيل
1/8/04
المشاركات
12,948
الإعجابات
506
#5
اذا لم تتمكن من الاستمرار عندك لسن الثلاثين
فلا يوجد ضامن لك أن تحصل على اذن بالسفر
دون أن تحدد موقفك من التجنيد .....
 

Shady_A

عضو جديد
التسجيل
13/6/10
المشاركات
5
الإعجابات
0
#6
انا اتصلت بالتجنيد قالولي اقصي فتره متبقيه بيطلعو فيها تصريح هي ٦ اشهر. بس لازم يكون جواز السفر صالح لهذه الفتره.. ٦ شهور الا يوم لا. يعني ممكن الحق انزل شهر و ارجع. هيكون باقي لي ٦ شهور و ١٠ ايام. وبعدين مفيش ضامن ليه?!!! مانا ماشي زي ما القانون بيقول
بس هل زي ما بيقولو في سفارة مصر هنا البسبور الجديد(المميكن)بيطلع ب ٧ سنوات وبيكتبوا فيه في سن التجنيد? ولا لاقصي سن التاجيل?
 

gamal gamal

محامى ومستشار قانوني
التسجيل
1/8/04
المشاركات
12,948
الإعجابات
506
#7
هذا جميل
ولا مشكلة على الاطلاق الا فى حالة واحدة :
وهى أن تصاريح السفر تعطى الى ما قبل سن 29 سنة
واذا ما تم الوصول الى هذا السن يطالبوك بتحديد موقفك
النهائى من التجنيد أولا !!!!

وهذا ما أخشاه بالنسبة لك ...............

لذا فينبغى أن تتأكد مرة أخرى فى تصاريح السفر بواسطة
قريب أو زميل لك عن :::
امكانية الحصول على التصريح بالسفر بعد سن الــ 29 سنة
بغرض اكمال الدراسة من عدمه ....

لأنى اعلم أن عند التاسعة والعشرون لا بد من تحديد الموقف
النهائى من التجنيد ...
ولم أطلع على البسبور الجديد حتى الآن .........
 

rwoish2010

عضو جديد
التسجيل
19/6/10
المشاركات
6
الإعجابات
0
#8
اخي الاستاذ جمال
انا كتبت موضوع ولكني لا اعلم لماذا لم يطرح
مع اني مراعي لقوانين و شروط المنتدي في كتابه المواضيع
و هو بخصوص سفري الي المغرب

برجاء فحص موضوعي و نشره حتي استفاد من ردك و يستفاد بقيه الاعضاء ان شاء الله

شكرا
 

Shady_A

عضو جديد
التسجيل
13/6/10
المشاركات
5
الإعجابات
0
#9
طيب ما انا عاوز تصريح سفر قبل ٢٩ سنه. بعد كده هكون سافرت.انا لسه موصلتش لل ٢٩.انا ٢٨ و ٣ اشهر. في السفارة بيقولولي اسلم حل انه انزل مصر سريعا و اعمل جواز سفر جديد ب ٧ سنين وارجع اسافر لل٣٠ سنه
 
الحالة
موضوع مغلق

أعلى